تلفن‌ها و رسانه های اجتماعی قدرت را به مشتری‌ها داده‌اند

1021

به نقل از سایت “رادیو کسب و کار” :

هشدار به شرکت های عظیم آمریکایی؛ حواس تان را جمع کنند، چرا که مصرف کنندگان مجهز به تلفن های هوشمند و دوربین ویدئویی همه جا مراقب شما هستند.

مطلبی که در خبرگزاری آسوشیتدپرس منتشر شده، می گوید با آنچه به تازگی درباره برخورد کارکنان شرکت هواپیمایی یونایتد با یک مسافر شده، دیگر تلفن های هوشمند و رسانه های اجتماعی قدرت را از شرکت ها گرفته و به مشتری‌ها داده‌اند.

ویدئوی کشیدن مسافر شرکت هوایی یونایتد در آمریکا بر کف هواپیما و خروج به زور او از پرواز تنها آخرین نمونه از این بدرفتاری در عصر رسانه های اجتماعی است.
travis-kalanick-uber-argue_650x400_71488341270

در ماه فوریه نیز شرکت های دیگری به همین وضع دچار شدند؛ یک راننده اوبر ویدئویی از تراویس کالانیک از مدیران اوبر را در حالی که دارد با او بحث می کند پخش کرد، و مشتری کامکست تصویری از یک تکنسین این شرکت مخابراتی را پخش کرد که روی کاناپه او خوابش برده بود. شرکت فدکس نیز مجبور شد معذرت خواهی کند چرا که فیلم یکی از مشتری ها نشان می داد راننده این شرکت جعبه ای را که مشخص بود حاوی مانیتور است بی محابا در محل پرت می کند.

شرکت هوایی یونایتد سیاست خرید بلیط خود را در واکنش به اعتراضات گسترده شهروندان تغییر داد. پیش از این این شرکت به کارکنان خود اجازه می‌داد از صندلی‌های باقیمانده در آخرین دقایق قبل از پرواز برای خود استفاده کنند. همین سیاست به خارج کردن دیوید دائو، یک مسافر ویتنامی آمریکایی در یکی از پروازهای داخلی این شرکت منجر شد.
تصاویر موبایل ضبط شده چهره خونین این مسافر را نشان می‌دادند که پاهایش را گرفته اند و به زور از راهروی هواپیما به بیرون می‌کشند. شرکت یونایتد می‌گوید از این به بعد خدمه یک ساعت قبل از پرواز صندلی‌های مشخص خود را دریافت می‌کنند.

editorialpic
دیوید دائو دو دندان جلوی خود را در کشمکش در هواپیما از دست داده و بینی اش شکسته است.
این شرکت هوایی می‌گوید تغییر تازه برای بهبود خدمات به مشتری طراحی شده است.
اخراج قهری آقای دائو از هواپیما خشم عمومی و گسترده‌ای را درپی داشت و میلیون‌ها نفر تصاویر این حادثه را در شبکه‌های اجتماعی دیده‌اند.

تنها کمی پیش از این صدای چنین وقایعی به جایی نمی رسید و حتی به رسانه های محلی نیز راه نمیافت اما امروز با وجود تلفن های هوشمند و دوربین هایی که دم دست است همه چیز روی رسانه های اجتماعی برملا می شود و به گفته خبرگزاری آسوشیتدپرس قدرت را در دست مشتری قرار داده و گذشته است دورانی که شرکتها شکایت ها را به زیر فرش جارو می کردند.

hqdefault (2)

شرکتها نمی توانند اشتباهات شرم آور خود را به طور کامل حذف کنند اما می توانند آنها را به حداقل برسانند. این کار با آموزش شروع می شود چرا که کارمندان باید وقتی وضع غیرعادی می شود بدانند که چطور باید واکنش نشان دهند.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه