پیامدهای شغلی برای دو مسئول اشتباه فاحش اسکار ۲۰۱۷

1089

دو نفری که مسئولیت اشتباه فاحش در اعلام برنده جایزه بهترین فیلم اسکار را بر عهده داشتند در مراسم اسکار آتی نقشی نخواهند داشت. در مراسم اسکار ابتدا فیلم “لا لا لند” برنده خوانده شد و لحظاتی بعد “مهتاب” جای آن را گرفت.

شرکت “پرایس‌واترهاوس‌‌کوپرز” که ده‌ها سال است مسئولیت رأ‌ی‌گیری و برگزیدن برندگان اسکار را بر عهده دارد دو کارمند خود را در رابطه با اشتباه بزرگی که در مراسم اسکار ۲۰۱۷ پیش آمد، مجازات کرد. به گفته مسئولان این شرکت این دو در آینده نقشی در مراسم اسکار نخواهند داشت.
برایان کالینان و مارتا رویز دو کارمند این شرکت که در اهدای جوایز اسکار ۲۰۱۷ در شامگاه یکشنبه ۲۶ فوریه (۸ اسفند) مسئولیت داشتند مراسم اسکار دیگری را تجربه نخواهند کرد.
این دو نفر سال‌ها بود که مسئول رساندن پاکت‌های اسامی برندگان به افراد اهداکننده جوایز اسکار بودند. اشتباه این دو باعث شد که در مهم‌ترین لحظه مراسم، فیلم “لا لا لند” یا “عالم هپروت” برنده جایزه بهترین فیلم خوانده شد، در حالی که دقایقی بعد اعلام شد که فیلم “مهتاب” یا “مونلایت” برنده نهایی است.

moonlight-la-la-land-dominate-oscars-2017-mistake-2-ef2c6667-5489-4339-bf18-08f587cdb259

بنظر میرسد عجله برای اعلام نظر داوران از طریق فضای مجازی در حین کار، موجب این اشتباه بوده است، کالینان از سر اشتباه پاکتی که در آن اما استون، بازیگر فیلم “لا لا لند” بهترین بازیگر زن نقش اصلی خوانده شده بود را به دست وارن بیتی، بازیگر و کارگردان آمریکایی داد. او در هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار به همراه فی داناوی، بازیگر آمریکایی مسئولیت اعلام نام برنده بهترین فیلم را بر عهده داشت.
چند دقیقه بعد از این اشتباه تاریخی کالینان تصویری از اما استون بعد از برنده شدن در اسکار را توییت کرده بود. رسانه‌های آمریکایی می‌گویند که همین احتمالا باعث شد که حواس او به قدر کافی بر روی کارش جمع نباشد.

best-picture-dd555436-b9ec-4f31-bf04-8fc44a1f6e43
شرکت حسابرسی اقتصادی “پرایس‌واترهاوس‌‌کوپرز” که برگزارکننده اصلی مراسم اسکار است بابت این اشتباه عذرخواهی کرده است. تیم رایان، مدیر این شرکت به مجله “ورایتی” گفته است، کالینان از این اشتباه به شدت ناراحت است، اما او در این احساس تنها نیست و ما همه حس بدی داریم.
شرکت یادشده بیش از هشتاد سال است که مسئولیت اهدای جوایز اسکار به برندگان را بر عهده دارد. نام برندگان تا انتها مخفی می‌ماند و در پایان کار تنها دو تن از کارکنان از نتایج خبر دارند.
اسامی برندگان در ۲۴ بخش در حالی که به شدت از آن‌ها محافظت می‌شود سرانجام در پاکت‌های مهر و موم شده‌ای در دو کیف دستی جداگانه به مراسم اهدای جوایز آورده می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه