نخبگان بازاریابی و فروش

1475

فیلیپ برنارد دازنبری : مدیر و مشاور تبلیغاتی

نام به انگلیسی: Philip Bernard Dusenberry

تاریخ و محل تولد: ۲۸ آوریل ۱۹۳۶، بروکلین، نیویورک

 

philip-bernard-dusenberry

فیلیپ برنارد دازنبری یک مجری و مدیر تبلیغاتی بود که در سال ۱۹۳۶ در منطقه بروکلین از شهر نیویورک به دنیا آمد و بعدها در کالج اِموری و هنری Emory & Henry در ویرجینیا تحصیلات خود را ادامه داد. او اولین تجربه خود در زمینه تبلیغات را زمانی کسب که به‌عنوان یک گوینده رادیو مشغول به کار و فعالیت بود و از او خواسته‌شده بود تا به‌عنوان مسئول تأمین محتوا تبلیغاتی در آن ایستگاه رادیویی فعالیت کند. وی در سال ۱۹۶۲ به‌عنوان یک کپی رایتر تازه وارد به آژانس تبلیغاتی BBDOدر نیویورک ملحق شد و در سال ۱۹۸۰ به سمت مدیر اجرایی خلاقیت این آژانس تبلیغاتی برگزیده شد. زمانی که در سال ۲۰۰۲ از این کار بازنشسته شد، سمت ریاست و مدیرعاملی این آژانس تبلیغاتی را بر عهده داشت.

 

دازنبری باکارهای خلاقانه خود در همکاری با یکی از مشتریان همیشگی و پر و پا قرص خودش معروف بوده و به عبارتی شناخته می‌شود و آن‌هم نوشیدنی بدون الکل پپسی است. او بود که برای اولین بار استفاده از شعار “انتخاب نسل جدید” را برای این برند پیشنهاد داد و فردی مؤثر در ترغیب افراد مشهور و ستاره‌های مطرح برای حضور در تبلیغات برند پپسی بود که ازجمله این ستاره‌ها می‌توان به لیونل ریچی، دان جانسون، مدونا و مایکل جِی فاکس اشاره کرد. گفته می‌شود که دانزبری در یکی از آگهی‌های تبلیغاتی پپسی با حضور مایکل جکسون در حال نظارت بر روند تولید بوده که در آن آگهی موی مایکل به‌طور کاملاً تصادفی براثر نمایش دود آتش‌بر روی موهای وی آتش می‌گیرد. وی در کتابی از خودش در سال ۲۰۰۵ اشاره می‌کند و به‌طور خلاصه ماجرای این حادثه را شرح می‌دهد.

 

دازنبری به‌طور تفننی فعالیتی در حوزه فیلم هم داشت و متن سناریو فیلمی را با عنوان The Natural نوشته بود که در آن رابردت رِدفورد بازی می‌کرد.

 

در سال ۱۹۸۴ فیلم‌های مستندی را برای رئیس‌جمهور و بانوی اول ایالات‌متحده دونالد ریگان و همسرش نانسی ریگان نوشته و کارگردانی کرد. این فیلم‌ها در تلویزیون ملی و با عنوان “دوباره در آمریکا صبح شده است” پخش می‌شد.

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه