محبوبیت جهانی برند Made in Germany یا ساخت آلمان

1894

برای بسیاری از مصرف‌کنندگان، این موضوع که محصول مصرفی ساخت کجا باشد، از اهمیت بسیاری برخوردار است. در واقع مصرف‌کنندگان به محصولات ساخت برخی کشورها احترام بیشتری گذاشته و به آن اعتماد دارند.این در نتیجه حس اعتماد ایجاد شده نزد مصرف کنندگان است. رفتار، محصولات و تبلیغات برندهای مطرح و تعاملات رده های مختلف بازاریابی و فروش یا صادرکنندگان در ایجاد این حس و شکل گیری برند ملی نقش دارند.

گاه مصرف‌کنندگان به صرف اینکه محصول مورد نظر ساخت کشور مورد اعتمادشان باشد، حاضرند مبلغ بیشتری نسبت به محصولات سایر کشورها و حتی گاه مبلغ بیشتری نسبت به قیمت اصلی محصول بپردازند.

home-appliance-hero
بررسی‌هایی که پایگاه اطلاع‌رسانی «استاتیستا» انجام داده نشان می‌دهد Made in Germany (ساخت آلمان) مورد احترام‌ترین برچسب روی محصولات در دنیاست. پس از محصولات ساخت آلمان، تولیدات سوئیس و تولیدات اتحادیه اروپا در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

اگرچه گمان می‌رفت محصولات ساخت آمریکا در رده‌های بالای این فهرست جای‌ گیرد، لیکن نظرسنجی که پایگاه «استاتیستا» انجام داده و ۴۳ هزار و ۳۴ نفر را مورد پرسش قرار داده، نشان می‌دهد، برخلاف تصور همگان، محصولات Made in USA در رده دهم جای گرفته‌ است. ۲۰ کشوری که در فهرست زیر آمده‌اند. مجموعا ۹۰% جمعیت جهان را در خود جای می‌دهند:

69619bbc-8e03-423a-be21-771b82817840

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه