لیل میکلا مدلی با ۱.۳ میلیون دنبال کننده

1055

پروژه رونمایی از لیل میکلا ، این روبات سال ۲۰۱۶ آغاز شد و حالا در سال ۲۰۱۸ او بیش از ۱.۳ میلیارد دنبال کننده در اینستاگرام دارد. در اوایل بیشتر توجه پیرامون او معطوف به این بود که آیا او یک شخص واقعی است یا شبیه سازی مجازی و یا اصلا یک موجود تخیلی. او پس‌از آنکه پا به زندگی واقعی و انسان‌گونه گذاشت توانست محبوبیت خود را افزایش دهد.

 

میکلا تصویر زندگی یک دختر اینستاگرامی است که در مهمانی‌های کلاب‌های معروف لس آنجلس، نمایشگاه‌های عکس‌های هنری پر سر و صدا شرکت می‌کند، لباس طراح‌های معروف را می‌پوشد و عکس‌های سلفی زیاد از خود به اشتراک می‌گذارد. میکلا با برندهای مشهوری مانند Chanel، Proenza Schouler، Supreme، Vetements و Vans همکاری می‌کند و معمولاً همیشه با مدل‌های واقعی، طراحان و موسیقیدان‌های معروف عکس می‌گیرد.

به غیر اینستاگرام میکلا در شبکه‌های اجتماعی دیگر مانند فیسبوک، توییتر و تامبلر نیز عضویت دارد. از دیدگاه هنری، حساب اینستاگرام لیل میکلا به عنوان یک خط مبهم بین واقعیت و رسانه‌های اجتماعی توصیف می‌شود که بازتابی از تضاد ماهیتی بین ساختار فلزی او و زندگی انسان گونه‌اش در دنیای واقعی است.

میکلا فعال حتی در موسیقی

در ماه آگوست سال ۲۰۱۷ میکلا به یک هنرمند در زمینه موسیقی تبدیل شد و اولین تک آهنگ خود را با نام “Not Mine” در اسپاتیفای منتشر کرد. ورود او به عرصه خوانندگی زمینه‌ساز این ماجرا شد که بسیاری از طرفداران او را با هنرمندان مجازی دیگر در دنیای موسیقی مانند Gorillaz و Hatsune Miku مقایسه کنند.;

 

تئوری‌ای که در پشت ساخت دنیای این روبات وجود دارد در تلاش است تا بتواند مفهوم علم روباتیک را در ارتباط با زندگی انسان‌ها نشان دهد اما این‌گونه به‌نظر می‌رسد که تا این‌جای کار چندان به این هدف دست نیافته است، زیرا میکلا تنها نمایان‌گر یک بخش مجازی از زندگی حقیقی بوده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه