طراحی قالب سایت چیست و چطور به رشد کسب و کار کمک می کند؟

630

طراحی قالب سایت به معنی ایجاد یک یوآی(UI) یا واسط کاربر یا همان طراحی گرافیکی سایت شما در فتوشاپ و سپس پیاده سازی آن به دست برنامه نویس متخصص در حوزه وب است. طراحی قالب سایت که به صورت اختصاصی برای شما انجام شده باشد مزیت های بسیاری در مقایسه با استفاده از قالب های آماده سایت دارد. در این نوشته قصد داریم ابتدا توضیحاتی برای شما از نحوه طراحی قالب سایت ارائه کنیم و سپس مزایای این کار را ذکر کنیم.

 

طراحی قالب سایت چه مراحلی دارد؟

ابتدا باید نوع استفاده از سایت و یا دقیق تر نوع کسب و کار شما مشخص شود. این مشخص می کند افرادی که به سایت شما مراجعه می کنند چه نیازمندی هایی دارند و بنابراین طراحی موارد یا همان المان های سایت شما متناسب با نیاز آن ها طراحی می شود.

 

در مرحله دوم باید به عناصر طراحی و رنگ توجه کنیم و طراحی را با توجه با نکاتی که در بخش اول مشخص شده اند در فتوشاپ انجام بدهیم.

 

پس از این مرحله ویرایشات و اعمال نظر کارفرما در فتوشاپ انجام خواهد شد . در فتوشاپ طراحی تمامی صفحات اصلی سایت شما صورت می گیرد.

 

پس از نهایی شدن طرح در فتوشاپ برنامه نویس باید طرح را تبدیل به کد های پویا کند. پس از تست نهایت عمکرد سایت، سفارش شما آماده است!

 

طراحی قالب سایت اختصاصی چه مزایایی دارد؟

باید ذکر کنیم که سایت های بسیاری وجود دارند که یا قالب های رایگان را در اختیار شما برای دانلود قرار می دهند و یا سایت ساز رایگان هستند. این کار توسط این شرکت های طراحی سایت به جهت انجام تبلیغات خودشان انجام می گردد که انجام این کار باعث تبلیغات برای شرکت مورد نظر می گردد زیرا کاربران بسیاری برای دانلود قالب به سایت مورد نظر مراجعه می کنند.

 

مهم ترین مساله ای که در استفاده از یک قالب سایت یا اصولا طراحی سایت وجود دارد، پشتیبانی از آن است. در قالب های آماده شما امکان شخصی سازی کمی را متناسب با حوزه فعالیت خود دارید و از سوی دیگر به علت این که این قالب ها آماده هستند ، هزینه ای که می پردازید، بابت نصب ، راه اندازی و تولید محتوا سایت خواهد بود و از این طریق می توانید در هزینه های اولیه خودتان صرفه جویی کنید. اما در صورتی که قصد ادامه کسب و کار و طرح طولانی مدت و پایدار داشته باشید، توصیه ما به شما استفاده از قالب اختصاصی سایت است.

 

در واقع در صورتی که از قالب های آماده استفاده کنید، تنها هزینه های اولیه خود را کاهش داده اید و هزینه بابت پشتیبانی و یا طراحی مجدد وبسایت نیز در آینده نزدیک برای شما چند برابر خواهد شد. به ویژه این که بسیاری از قالب های آماده نیازهای عمومی را پوشش می دهند و برای توسعه یک کسب و کار خاص طراحی نشده اند.

 

هم چنین یکی از پارامتر های بسیار مهم در طراحی سایت سرعت بارگزاری صفحات است که در بسیاری از قالب های آماده و یا بدون لایسنس طراح اصلی، متاسفانه رعایت نشده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه