سرمایه گذاری دومیلیارد دلاری «وکس سینما» امارات در سعودی

790

شرکت سینمایی«vox cinemas» وابسته به امارات پروانه ساخت ۶۰۰ سالن سینما در پادشاهی سعودی را کسب کرده است.این شرکت برای ساخت و راه اندازی این سینما‌ها در سعودی، مبلغ ۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است.

 

به نقل از بیانیه شرکت اماراتی «وکس سینما»، این شرکت در نظر دارد مبلغ ۲ میلیارد دلار جهت ساخت ۶۰۰ سالن سینما در پادشاهی سعودی سرمایه گذاری کند.

 

آلان بجانی، رئیس اجرایی شرکت سینمایی «وکس سینما» گفت، پروسه ساخت این تعداد سالن سینما در کمتر از ۵ سال آیند پایان خواهد شد.

 

رئیس اجرایی “وکس سینما” امارات پیشتر در مصاحبه‌ای با خبرنگاران در “دافوس” گفته بود که ما در نظر داریم که در بخش تفریحی طرح‌های جدید پادشاهی سعودی سرمایه گذاری کنیم.

طبق این گزارش ۴ سالن از تعداد این ۶۰۰ سالن در ریاض پایتخت سعودی و بقیه در سایر شهرهای این کشور افتتاح خواهد شد. شرکت “وکس سینما” در روزهای آینده یک سینمای بزرگ چهار سالنی در ریاض افتتاح خواهد کرد که یکی از این سالن‌ها به سیستم ایمکس «Amax» مجهز خواهد بود.

 

روز چهارشنبه سالن‌های سینماها در پادشاهی سعودی پس از ۴۰ سال بار دیگر به شکل رسمی افتتاح شد. دستور شایی سینماها در ماه دیسمبر ۲۰۱۷ به طور رسمی از سوی دولت این کشور صادر شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه