داستان برندها (براگی – Bragi)

1678
نیکلای وید خالق برگی

 

براگی در سال ۲۰۱۳ و توسط نیکلای وید (Nikolaj Hviid)، کارآفرین دانمارکی بنیان‌گذاری شد. او پس از آنکه مدتی سمت مدیر عامل یک آژانس طراحی و مدیریت واحد طراحی شرکت هارمان را برعهده داشت، طرح مفهومی اولیه‌ی هدفون‌ بی‌سیم The Dash را خلق کرد؛ اما این پروژه به دست تیمی متشکل از نیکلای وید، جوزف شایدر، مدیر سابق واحد طراحی مکانیکی AKG، آرنه لوئرمان، مدیر واحد طراحی و توبی مارتین، مدیر واحد نرم‌افزار براگی، عملی شد؛ البته پس از گذشت یک سال، تعداد اعضای تیم از ۴ به ۲۰ نفر افزایش پیدا کرد. تعداد کارکنان براگی در نوامبر سال ۲۰۱۵ به ۸۵ نفر رسید و این شرکت تا آن تاریخ موفق به دریافت ۲۲ میلیون دلار از جانب گروهی از سرمایه‌گذاران آمریکایی، اروپایی و آسیایی شد.

پس از آنکه پروسه‌ی امکان‌سنجی تولید The Dash پایان یافت، براگی بین تاریخ‌های ۹ فوریه تا ۳۱ مارس ۲۰۱۴ (۲۰ بهمن ۱۳۹۲ تا ۱۱ فروردین ۱۳۹۳)، کمپینی برای سرمایه‌گذاری جمعی برگزار کرد و ظرف مدت ۴۸ ساعت، به مبلغ اولیه‌ی مد نظر ۲۶۰ هزار دلاری دست یافت. کمپین کیک‌استارتر براگی با جمع‌آوری بیش از ۳.۳ میلیون دلار از ۱۵,۹۹۸ حامی مالی تا به این تاریخ، موفق‌ترین کمپین سرمایه‌گذاری جمعی در اروپا محسوب می‌شود. در ماه ژانویه‌ی ۲۰۱۵، براگی موفق به دریافت جایزه‌ی نوآوری نمایشگاه CES برای هدفون‌ بی‌سیم The Dash شد و این هدفون اواخر سال ۲۰۱۵ به‌صورت رسمی روانه‌ی بازار شد.

 

براگی (Bragi) نامی نوظهور در دنیای فناوری است؛ این شرکت آلمانی که مقر اصلی آن در شهر مونیخ مستقر است در زمینه‌‌هایی نظیر طراحی و توسعه‌ی هدفون‌ بی‌سیم هوشمند، سیستم‌عامل Bragi OS و اپلیکیشن موبایل Bragi App فعالیت دارد. محصولات سخت‌افزاری Bragi، هدفون بی‌سیم هوشمند مبتنی بر دستیار شخصی The Dash Pro‌ و هدفون‌ توگوشی بی‌سیم The Headphone را در بر می‌گیرد. این محصولات را می‌توان از طریق بلوتوث به دستگاه‌های دیگری همچون گوشی‌ هوشمند، تبلت‌ و کامپیوتر متصل و از آن‌ها در کاربردهایی نظیر پخش موسیقی یا برقراری تماس استفاده کرد.

در بین دو محصول یادشده، هدفون‌ بی‌سیم The Dash Pro با بهره‌گیری از ‌سیستم‌عامل Bragi OS قابلیت‌های بیشتری، نظیر راهنما برای ورزش‌های دو، شنا و دوچرخه‌سواری را در کنار رابط کاربری حرکتی براگی (Bragi KUI)، شامل ژست‌های حرکتی سر کاربر و Shortcut (پیش‌تر با نام MyTap (Beta)) ارائه می‌دهد. این شرکت نوپای آلمانی تا ماه آوریل ۲۰۱۷ موفق به فروش بیش از ۱۰۰ هزار واحد از هدفون‌های The Dash و The Headphone شده است.

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه