تاریخچه برند “Pampers”

1616

پمپرز (به انگلیسی: Pampers) یک نام تجاری بین‌المللی تولیدکنندهٔ محصولات مرتبط با نوزاد و کودک نو پا است که توسط پروکتر اند گمبل عرضه می‌شود.

در حالی که بعضی ها فکر می کردن پدر بهترین چیز رو می دونه، ویلی میلز معتقد بود که پدربزرگ ها حتی بیشتر می دونن!

در سال ۱۹۵۶، ویکتور میلز محقق شرکت پروکتر اند گمبل که از تعویض کهنهٔ پارچه‌ای نوهٔ خود بیزار بود همکاران محققش در بخش اکتشافات در میامی ولی اوهایو را مأمور کرد تا در مورد ساخت پوشکی یک بار مصرف تحقیق کنند. پمپرز در سال ۱۹۶۱ معرفی شد. این پوشک توسط محققانی از جمله ویک میلز و نورما لویدرز بیکر ساخته شد. نام «پمپرز» به وسیلهٔ آلفرد گلدمن، مدیر خلاقیت بنتن اند باولز، نخستین بنگاه تبلیغاتی این محصول، ابداع شد.

پوشک‌های اولیه محصولاتی سنگین و ضخیم از جنس کرک خمیر و لایهٔ بالایی از ابریشم مصنوعی (ریون) و لایهٔ پایینی از پلی اتیلن بودند. در ۱۹۶۶ پمپرز طراحی «بال دار» و در ۱۹۶۹ «سایز سوم» را معرفی کرد. در این زمان پمپرز یک نام تجاری شناخته در ایالات متحده بود. پروکتر اند گمبل در سال ۱۹۷۱ طراحی سنجاق دار را با نوار عوض کرد. همچنین سایزهای مناسب کودک نوپا و نوزاد نیز معرفی شدند.

چسب به جای سنجاق
با اوج گیری استفاده از شلوارهای دمپا گشاد و کفش های لژدار در دهه ی ۱۹۷۰ میلادی پوشک بچه ها نیز روی جریان مد حرکت کرد. پوشک پمپرز در ابتدا از سنجاق برای بستن استفاده می کرد. در این دهه بود که چسب برای استفاده ی راحت تر والدین جای سنجاق را گرفت. از طرفی مشکلات احتمالی ناشی از تماس نوک سنجاق با بدن کودک و انگشت والدین از بین رفت. در دهه ی ۱۹۷۰ بود که پوشک بزرگ مخصوص کودکان نوپا معرفی شد.

محصولات جدید و ابتکاری
دهه ی ۱۹۸۰ با ابداع جدیدی توسط شرکت همراه شد. هنگامی که تقاضا برای پوشک بچه روز به روز بالا می رفت، پمپرز تصمیم گرفت که بسته های چند عددی از پوشک های خود تهیه کند. در سال ۱۹۸۶ پوشک هایی نازک با ژل جاذب رطوبت معرفی شد. اطراف پاهای این پوشک نیز حالت کشسانی داشت تا بهتر روی بدن نوزاد بنشیند.

در دهه ی ۱۹۹۰ پوشک های جدیدی ساخته شد که حتی از گذشته نیز نازک تر بود. این پوشک ها اولترا درای ثینز (Ultra Dry Thins) نامیده شدند. این پوشک حدود ۵۰ درصد از پوشک های قبلی پمپرز نازک تر بود. از طرفی اولترا درای ثینز قابلیت جذب رطوبت به مراتب بیشتری از نمونه های قبلی را داشت.

امروزه پمپرز پوشک هایی تولید کرده که قابلیت تنفس دارند. شاید بتوان گفت پوشک های پرمیوم (Premium) پمپرز از بهترین کیفیت ممکن برخوردار است. این نوع پوشک دارای یک لایه لوسیون برای محافظت و نرم نگه داشتن بدن کودک دلبند شما است. نوع پرمیوم از قابلیت تنفس نیز برخوردار است.

به نظر ویکتور میلز با اختراع خود نه تنها نوه اش بلکه بسیاری کودکان دیگر را نیز خوشحال کرده است.

پوشک پمپرز – پمپرز پنج نوع مختلف از پوشک را در نه اندازه، چهار نوع شلوار آموزش دستشویی، شلوارک شنا و چهار نوع دستمال مرطوب (حساس، تمیزی طبیعی، دستمال تمیز کردن نوزاد، دستمال توالت مرطوب قابل دفع در توالت) ارائه می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه