بعضی مهارت‌های بازاریابی دیجیتال

916

بازاریابی دیجیتال حوزه وسیعی است که در برگیرنده تنوعی از موضوعات شغلی از مدیریت رسانه های اجتماعی،  برنامه‌ریزی رسانه، و تنوعی از مشاغل بازاریابی است. آنچه در تمام این موقعیت ها مشترک است، استفاده از رسانه های دیجیتال، صفحات وب و ابزارک های هوشمند مانند سیستمهای تلفن همراه و بزودی IoT است. اگر چه مهارت های فنی و نرم افزاری بسته به شرایط و موقعیت های مختلف متفاوت است. اما یک سری از مهارت ها مشترک محسوب می گردند.

به طور عمومی، بازاریابی دیجیتال، مستلزم تخصص بر پلت فرم های وب و همچنین دانش استراتژی بازاریابی و طراحی کمپین از طریق ارتقا مهارت های ارتباطی نوشتاری یا شفاهی مورد استفاده در بازاریابی سنتی است.

نحوه استفاده از فهرست مهارت های بازاریابی دیجیتال
روشهای بسیاری برای استفاده از فهرست مهارت های بازاریابی دیجیتال وجود دارد. بازاریابان دیجیتال بایستی بسته به شرایط، نوع کسب و کار، به بررسی و یادگیری مهارت های بازاریابی دیجیتال بپردازند. بدیهی است که مقدمه این تلاش آشنایی خوب یا عالی در دانش عمومی بازاریابی است.

یکی از موارد مهم استفاده درست از مهارت های خاص بازاریابی دیجیتال در رزومه های شغلی است. این مهارت ها بایستی به صورت کلمات کلیدی و برجسته در رزومه های شغلی بیان شوند.

 

 

برترین مهارت های بازاریابی دیجیتال
فهرست مهارت های شغلی زیر، مهمترین مهارت های اصلی در بازاریابی دیجیتال را نشان می دهد، البته مثل دانش ها و مشاغل دیگر این توانایی ها ممکنست در یک تیم جمع شده باشد نه لزوما یک فرد. این مهارت ها بر روی بستر دانش عمومی بازاریابی امکان رشد خواهد داشت.

تجزیه و تحلیل
با استفاده از رسانه های دیجیتال ، امکان جمع اوری اطلاعات عظیمی فراهم است. اما اگر این اطلاعات به درستی تجزیه و تحلیل نگردند، کاملاً بی فایده خواهند بود. تجزیه و تحلیل داده های کلیدی در بازاریابی دیجیتال برای ایجاد و اجرای کمپین های بازاریابی موثر و برای افزایش بهره وری برنامه های بازاریابی دیجیتال استفاده می گردند.

توانایی سئو
سئو یا بهینه سازی موتور جستجو ، اشاره به روشهای متنوعی است که باعث می گردد محتوای وب سایت برای موتورهای جستجو جذاب تر به نظر رسد. بسیاری از افراد در بازارهای مختلف، از طریق جستجوهای اینترنتی اقدام به خرید می کنند. بنابراین سئو (SEO) یکی از مهمترین مهارت های بازاریابی دیجیتال محسوب می گردد.

طراحی و کدنویسی
همچنان که سئو یکی از مهمترین مهارت های بازاریابی دیجیتال است. طراحی و کدنویسی مناسب ابزاری مکمل و ضروری در فهرست مهارت های بازاریابی دیجیتال بشمار می آید. بدون ایجاد یک طراحی بصری ویژه و جذاب و کدنویسی های موثر، بازاریابی دیجیتال امکان موفقیت نخواهد داشت.

ایجاد محتوا
در بازاریابی دیجیتال ، محتوا می تواند شامل متن ، عکس ، ویدئو یا حتی صوت به صورت پادکست ها باشد. توانایی ایجاد محتوا در چارچوبی مفید و موثر یک ابزار مهم در بازاریابی دیجیتال است. محتوا در بازاریابی دیجیتال بایستی متناسب با نوع فعالیت و نوع بازار انتخاب گردد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه