اهدای ۷ نشان به عکاسان برتر

2231

حمید فروتن در نخستین دوره اهدای نشان عکاس سال مطبوعاتی ایران که امروز شنبه در خانه هنرمندان برگزار می‌شد، گفت:‌ هر ساله به نمایندگی از عکاسان مطبوعاتی تقدیر و تجلیلی از برخی عکاسان صورت می‌گیرد و می‌کوشیم به شرط استمرار این کار از زحمات این قشر قدردانی کنیم.

 

وی افزود: مراسم امسال دارای ۷ نشان است که در آن از ۶ عکاس و یک روزنامه برتر تقدیر خواهد شد.

 

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران تصریح کرد: ۷ گروه داوری مشتمل بر ۳۶ داور وظیفه ارزیابی عکس‌ها را برعهده دارند.

 

فروتن در توضیح بیشتر این موضوع گفت: بخش خبری، بخش مستند، بخش ورزشی، بخش عکاسان زن، بخش عکاسان استانی، بخش عکاسان پیشگام و بخش روزنامه این ۷ گروه هستند.

 

در این مراسم صمدیان از پیشکسوتان صنف عکاسی گفت:‌ اگر کمال خرازی که در حال حاضر رئیس شورای روابط خارجی در دوران جنگ مسئولیت ستاد تبلیغات را برعهده نداشت و تلاش نمی‌کرد تا منزلت عکس و عکاسی حفظ شود امروز شاهد حفظ حجم بالایی از عکس‌های ۸ سال دفاع مقدس نبودیم.

 

این پیشکسوت عکاسی خاطرنشان کرد: مشکل اصلی ایران و جهان اعتماد نداشتن به فرهنگ تصویری و در نظر نگرفتن بودجه‌ برای آن است.

 

وی تصریح کرد: آزادی داده شده به عکاسان در ایام دفاع مقدس منجر به حفظ میراث بزرگ عکس‌های آن زمان شدهاست.

 

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران افزود: متأسفانه بودجه هنرهای تجسمی در ایران به اندازه بودجه ۲ فیلم سینمایی است.

 

وی گفت: در جامعه امروز ما شبکه‌های اجتماعی، فیلم‌ها و عکس‌های موجود در موبایل‌ها بسیار جلوتر از دیگر رسانه‌ها هستند.

 

 

صمدیان گفت: متأسفانه خبرنگاران امنیت روحی برای انتقال مطالب خود را به جامعه از طریق رسانه ندارند ضمن اینکه مسئولین هم اهمیت فرهنگ تصویری جامعه را متوجه نشده‌اند. در حالی که دشمنان دست به دست هم داده و اجازه دیده شدن فرهنگ ایران را به دنیا نمی‌دهند.

 

در این مراسم از خانواده علیرضا سلطانی و وحید سهرابی از عکاسان خبری که در ماه‌های گذشته به رحمت ایزدی پیوسته‌اند تقدیر شد.

 

همچنین از ۵ عکاس پیشکسوت انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران تقدیر به عمل آمد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

افزودن دیدگاه